Gala zwycięzców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

2017-05-05

Gala zwycięzców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

pod patronatem Wójta Gminy Michałowice

EDYCJA 2017

22 kwietnia 2017 roku w godzinach 10.30 – 13.00 w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice w Regułach odbył się wspaniały koncert młodych, uzdolnionych wokalnie, muzycznie i językowo uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali laureatami trzeciej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej organizowanego przez nauczycieli języka angielskiego w szkołach gminnych.

Konkurs objęty jest Patronatem Wójta Gminy Michałowice, który ufundował statuetki, dyplomy i nagrody edukacyjne dla laureatów oraz wyróżnionych w tym konkursie uczniów.

„Galę Zwycięzców” otworzyła pani Małgorzata Widera, główny koordynator konkursu z ZSO w Komorowie, która przedstawiła współorganizatorki konkursu panie: Aleksandrę PiotrowskąAgnieszkę Bigaj ze szkoły w Nowej Wsi, Agnieszkę Grajewską z Michałowic i Magdalenę Rogalę z Komorowa; przywitała przybyłych gości i uczestników Gali. Gościem honorowym Gali był Wójt Gminy Michałowice pan Krzysztof Grabka, który przybył na koncert wraz z małżonką. Pan Wójt pogratulował uczniom talentu oraz życzył dalszych sukcesów w realizacji swoich pasji, zaś po występach laureatów, którzy zajęli I miejsca w konkursie, wręczył im osobiście dyplomy, statuetki i nagrody. Po przerwie miał miejsce koncert laureatów II i III miejsc oraz uczniów wyróżnionych. Repertuar był bardzo zróżnicowany, tak że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W przerwach można było się posilić przygotowanym poczęstunkiem, napić wody, kawy lub herbaty.

Galę Zwycięzców zaszczyciła również swoją obecnością dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Michałowice, pani Ewa Wierzgała, która podsumowując Galę, podkreśliła jak ważne są takie niewątpliwie wykraczające poza ramy szkolne inicjatywy, podziękowała również organizatorom za wspaniałe przygotowanie Gali, która weszła już na stałe do kalendarza imprez szkolnych w naszej gminie i stanowi wzór do naśladowania.

Poziom Konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, o czym można się było przekonać podczas tegorocznej Gali Zwycięzców. Koordynatorzy Konkursu postarali się, aby stworzyć ciepłą, wręcz rodzinną atmosferę, co na pewno wyróżnia tę imprezę od innych tego typu wydarzeń. W organizację Gali zaangażował się obok nauczycieli języka angielskiego, również wolontariat ze wszystkich szkół gminnych przy wsparciu Rady Rodziców.

Joanna Noska