Medalowe wakacje w Akademii Koszykówki UKS Komorów

2017-10-01

Medalowe wakacje pełne atrakcji w Akademii Koszykówki UKS Komorów

Złoto w turnieju w  Bułgarii

To były pełne atrakcji i wyzwań wakacje w UKS Akademii koszykówki UKS Komorów.
Koszykarze z Komorowa podczas wakacji uczestniczyli w wielu sportowych imprezach .

Takim  jak Ogólnopolski Festiwal przygody z minikoszykówką na początku wakacji  Koszalinie. Nasze dwa zespoły przez 12 dni uczestniczyły w przygodzie z minikoszykówką, organizowane przez MKKS ŻAK Koszalin oraz Polski  Związek Koszykówki. W imprezie uczestniczyło ponad 600 dzieci. Na festiwalu wygraliśmy wszystkie mecze pokonując w większości starszych rywali.  MVP Festiwalu został nasz zawodnik Filip Kowalczyk.  Chłopcy będą miło wspominać tą przygodę z minikoszykówką: codzienne poranne treningi, kręgle, rejs statkiem w Kołobrzegu, wodne szaleństwa we wspaniałym aquaparku w Koszalinie, plażowanie i turnieje  w Mielnie i Unieściu,  dyskoteki podczas campu czy konkursy sprawnościowe na długo zapadną w ich pamięci.

Międzynarodowy turniej w lipcu we  Włoszech w Fermo  nad Adriatykiem był wspaniałą zagraniczną przygodą. Na turniej do Włoch nasz zespół pojechał zbierać międzynarodowe doświadczenie będąc zespołem młodszym od reszty przeciwników. Po drodze na turniej chłopcy zwiedzali Wenecję.

Obóz przygotowawczy w sierpniu  w Komorowie był  pełen atrakcji tak jak konkursy, mecze, wyjścia do Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, pływalni Kapry w Pruszkowie czy term w Mszczonowie. W ramach zajęć ogólnorozwojowych były zajęcia terenowe jak i zajęcia z zumby .Były też zajęcia audiowizualne, a także spotkanie z dietetykiem.

Wspominając letni wypoczynek warto pochwalić naszych podopiecznych z rocznika 2005, którzy to uczestniczyli w międzynarodowym turnieju w Primorsku nad Morzem Czarnym Posejdon Cup. Po drodze do Bułgarii zespół w ramach odpoczynku odwiedził gorące źródła w węgierskim uzdrowisku w Hajduszoboszlo.

W Bułgarii koszykarze z  UKS Akademia koszykówki Komorów  na turnieju wygrali wszystkie mecze, a w finale spotkał się z rywalami z Sofii . W grupie wygraliśmy jednym punktem, w meczu finałowym chłopcy pokazali jakość i konsekwencję i wygrali różnicą 16 punktów. Chłopcy każdego dnia mieli w Bułgarii ciężkie  treningi w terenie,  graliśmy też mecze sparingowe oczywiście był tez czas na morskie szaleństwa w ciepłym Morzu Czarnym. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano zawodnika z Komorowa Maćka Karolonka.

To były udane wakacje dla wielu dzieci z Akademii Koszykówki Komorów. Międzynarodowe  i krajowe podróże mogły się odbyć z racji wsparcia Rodziców jak i Gminy Michałowice .

Trener Grzegorz Tomaszewski