MEDALOWE ZAKOŃCZENIE ROKU SPORTOWCÓW UKS KOMORÓW

2017-01-10

MEDALOWE ZAKOŃCZENIE UDANEGO 2016 ROKU

Sportowcy  z Akademii Koszykówki UKS Komorów mogą być bardzo zadowoleni z mijającego 2016 roku . Poza zdobyciem mistrzostwa województwa Mazowieckiego w kategorii 2005 oraz licznych medali na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych w 2016 roku ,  koszykarze zakończyli  grudzień  srebrem na turnieju ogólnopolskim w Pruszkowie i 5 miejscem w roczniku 2004 na turnieju we Wrocławiu będąc zespołem młodszym. Radosną informacją było też powołanie do szerokiej młodzieżowej reprezentacji Polski naszego wychowanka Jana Kryśkę.

W grudniu na turnieju ogólnopolskim w Pruszkowie  pod patronatem Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki w kategorii rocznika 2006 wystawiliśmy 2 zespoły . Jeden głownie złożony z rocznika 2006,  a drugi młodszy w celach szkoleniowych który zajął 9 miejsce.  Startowało 12 zespołów. Nasza pierwsza drużyna uplasowała się na drugim miejscu zdobywając srebrne medale.

Po drodze do finału pokonaliśmy:
Pruszków 88 : 10
Grójec II 79 : 12
Ełk  52 : 12
Siedlce 84 : 6
MBA Warszawę  66 : 4
W półfinale pokonaliśmy Ostrów Wielkopolski 51 : 14.

W finale przegraliśmy 2 punktami z Grójcem. 51: 53. Mecz był bardzo zacięty. Do piątki gwiazd turnieju wybrano Filipa Kowalczyka.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA

I MKS GRÓJEC 1

II UKS AKADEMIA KOSZYKÓWKI KOMORÓW 1

III UKS NENUFAR EŁK

IV UKS „OLIMPIJCZYK” OSTRÓW WIELKOPOLSKI

V MKS PRUSZKÓW

VI BSK „KADET” BIAŁA PODLASKA

VII UKS BASKET 143 WARSZAWA

VIII MKS GRÓJEC 2

IX UKS AKADEMIA KOSZYKÓWKI KOMORÓW 2

X MBA WARSZAWA

XI MUKS PIASECZNO

XII SKK SIEDLCE

Liczne sukcesy w różnych rocznikach, sportowy rozwój  i duża rzesza młodych adeptów koszykówki z optymizmem rokują na kolejne lata. Śmiało można stwierdzić, że koszykówka z Akademii UKS Komorów  to sportowa marka  naszej Gminy rozpoznawalna nie tylko w lokalnej społeczności, a także w całym kraju.

Trener Grzegorz Tomaszewski