Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki w ZSO w Komorowie

2016-12-16

Polski Związek Koszykówki pozytywnie rozpatrzył wniosek o utworzenie Szkolnego Młodzieżowego Ośrodków Koszykówki dla chłopców  w Szkole Podstawowej w Komorowie im. Marii Dąbrowskiej przygotowany przez Urząd Gminy Michałowice przy współpracy z dyrekcją ZSO Komorów  oraz koordynatorem ośrodka SMOK w Komorowie trenerem Grzegorzem Tomaszewskim.

W ramach zawartej umowy Polski Związek Koszykówki przekazał  niezbędny do prowadzenia szkolenia sprzęt sportowy (między innymi: profesjonalne piłki do koszykówki w rozmiarze 6, dryblerki do poprawy techniki kozłowania czy  wózki na piłki).

Program SMOK -  Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki, ma na celu zachęcenie młodych ludzi do uprawiania koszykówki i pokazanie im, że ruch to radość i  zdrowie. Jest to projekt upowszechniania tej dyscypliny sportu wśród młodzieży. Realizowany jest on przy współpracy PZKosz i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Od 1 września 2016 roku w naszej szkole  realizowany jest program Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki dla chłopców. W ramach tego programu prowadzone jest szkolenie koszykarskie z dziećmi chodzącymi do klas IV, V i VI z naszego regionu. Zajęcia prowadzone są  dwa razy w tygodniu po 90 minut.

Szczegółowych informacje dotyczące programu SMOK udziela  trener Grzegorz Tomaszewski tel. 602617004