Targi Zdrowej Żywności

2018-04-25

Targi żywności

31 marca 2018r. po raz kolejny  w naszej szkole odbyły się targi zdrowej żywności. Uczestniczyli w nich uczniowie klas gimnazjalnych. Tym razem dodatkowym kryterium, do którego uczniowie klas  musieli się dostosować, prezentując swoje kulinarne zdolności, było przedstawienie zdrowych potraw pochodzących z wylosowanych wcześniej krajów. Dodatkowo każda klasa musiała przygotować film, prezentujący przygotowanie jednej z potraw serwowanych na stoisku. Dzieła kulinarne były oceniane przez grono pedagogiczne, w którego skład wchodzili: Pani Agata Dmoch-Hołody, Pani Katarzyna Wołek,  Pani Edyta Pająk, Pani Beata Jaroszewska, Pani Anna Górska – Zielińska oraz Pan Mateusz Belniak.

Oceniana była zdrowotność potrawy, jej smak, wygląd oraz aranżacja stoiska.

Wylosowane kraje to:
2a Chiny
2b Indie
2c Francja
3a Meksyk
3b Gruzja
3c Polska

Wszyscy bardzo poważnie podeszli do rywalizacji o miano „najlepszych kucharzy zdrowej żywności ” .

Klasa 2b ubrała się w oryginalne indyjskie stroje oraz przy swoim stoisku prezentowała układy taneczne do muzyki charakterystycznej dla tego właśnie kraju.

Inny ciekawy pomysł zaprezentowała klasa 2a, która pudełka z jedzeniem ozdobiła chińskimi znakami.

Niemniej jednak wszystkie stoiska wyglądały atrakcyjnie, a prezentowane potrawy bardzo zachęcająco. Dlatego też ocena nie była łatwa. Ostatecznie jednak wyróżnieni zostali:

Klasa 2b „Indie” - I miejsce

Klasa 2c „Francja”- II miejsce

Klasa 3a „Meksyk”- III miejsce.

Gratulujemy wygranym. Warto dodać, że wszystkie pieniądze zebrane przez poszczególne klasy zostały przeznaczone na chłopca chorującego na białaczkę. Dodatkowo nagrody wygrane w konkursie ogólnym także zostały przekazane chłopcu.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim klasom i czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje tego wydarzenia!

Asia N. 2GC