Wigilia w naszym gimnazjum

2015-12-24

W przeddzień przerwy świątecznej we wszystkich klasach odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili  się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy. Wspólna uroczystość integruje uczniów i nauczycieli.

W tym roku szkolnym jasełka w naszej szkole były inne od tych, które wszyscy znamy. Spektakl „Betlejem jest w nas” przygotowała klasa IC, z pomocą wychowawczyni pani Katarzyny Wołek i ks. Bartosza Skawińskiego.

Spektakl opowiadał o kilku z pozoru niezwiązanych ze sobą historiach różnych ludzi, które łączyła jedna wspólna cecha – obojętność. Obojętność wobec własnego losu, innych ludzi, a przede wszystkim wobec miłości innych. Dopiero narodziny Jezusa pokazują co się tak naprawdę w życiu liczy. Rodzina, wierność, przyjaźń i miłość to wartości, o które warto zabiegać przez cały rok, a nie tylko w święta Bożego Narodzenia.

Mikołaj Jaruga 1GA