ZŁOTO W PRESTIŻOWYM TURNIEJU W POZNANIU

2017-06-13

ZŁOTO W PRESTIŻOWYM TURNIEJU W POZNANIU DLA AKADEMII KOSZYKÓWKI KOMORÓW

W dniach 2-4 czerwca na obiektach poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ponad 400 dzieci z różnych stron Polski uczestniczyło w 39 Turnieju Mini-Kosza „Dzień Dziecka” imienia Tadeusza Dudzińskiego.

W prestiżowym turnieju uczestniczyło 16 drużyn męskich i 8 żeńskich z rocznika 2006 . Trzy dni rywalizacji zawodniczek i zawodników przebiegało w sportowej atmosferze na parkietach, jak również na trybunach, gdzie zgromadzonych było mnóstwo kibiców, rodziców i przyjaciół dziecięcego basketu. W trakcie ceremonii zakończenia, każdy uczestnik turnieju otrzymał upominki, a trzy najlepsze drużyny puchary i medale.

Nasz zespół rozegrał osiem meczy i wszystkie wygrał.

Wyniki Akademii Koszykówki Komorów:
Komorów - Gniezno 74 : 15
Komorów - Kościan 56 : 5
Komorów - Nickel Basket Poznań 35 : 19

Komorów - Żak Koszalin 38:11
Komorów - Pyra SP11 Poznań 66:0
Komorów - MIKST MIĘDZYCHÓD 44:11

Półfinał : Komorów – Żak Koszalin 39 : 14

Finał Komorów – Zielona Góra 52 : 18

Zespół otrzymał puchar, medale, piórniki, koszulki oraz gadżety.

Do piątki gwiazd turnieju wybrano Filipa Kowalczyka , wyróżnienie w zespole otrzymał Piotr Jaremczuk.

Pomiędzy zawodami koszykarze z UKS Akademia Koszykówki Komorów zwiedzali Poznań, a w nim Ostrów Tumski z bazyliką i grobami pierwszych władców Polski, Rynek Poznański i piękny, malowniczy tor regatowy - Poznańska Maltę. Na rynku odwiedziliśmy Poznańskie Koziołki oraz widzieliśmy defiladę ułanów.

trener Grzegorz Tomaszewski