Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka

2016-06-18

Dobiega końca tegoroczna edycja unijnego projektu "Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka". Z naszego Liceum stypendystą programu był w tym roku uczeń klasy 2B - Jakub Prochorec.

Jakub poznał od podstaw nowy język programowania C# oraz nauczył się programowania obiektowego. Jako przykład możliwości napisał aplikację "Kalkulator równań kwadratowych". Aplikację oraz sposób w jaki ją napisał Jakub przedstawił koleżankom i kolegom z klasy na zajęciach z rozszerzonej informatyki pokazując im, że nauka programowania i samo programowanie może być nie tylko pracą, ale też przyjemnością i intelektualną rozrywką.

Działającą pod Windows aplikację można pobrać stąd.