Liceum w Komorowie na sportowo

W tym roku szkolnym tj. 2015/2016 po dwuletniej przerwie ruszyły rozgrywki szkół średnich SZS organizowane przez Powiat Pruszkowski. Oczywiście nasze LO również obowiązkowo rywalizuje we wszystkich dyscyplinach sportowych. Na początku października wystartowały rozgrywki piłki nożnej rozgrywane w Pruszkowie, w Zespole Szkół nr 1. Nasza reprezentacja chłopców w I-ym dniu zawodów wygrała wszystkie mecze fazy grupowej i uplasowała się na 1-ym miejscu. Dwa dni później walczyliśmy w ścisłym finale. Niestety po wielu błędnych decyzjach ze strony sędziego nasza reprezentacja zmuszona była do walki tylko o trzecią lokatę. I tutaj znów górą był sędzia… W końcu poobijani i pokopani chłopcy wywalczyli 4 miejsce i tak zakończyły się Finały Szkół Średnich Powiatu Pruszkowskiego w Piłce Nożnej. Skład naszej reprezentacji to: S.Łobodziec, K.Tybora, K.Brzeziński, M.Kuratowski, K.Żaczkiewicz, K.Marczak, P.Szymański, M.Miedzybłocki, D.Ruciński, M.Słodkowski, M.Ruszkowski i M.Waśkiewicz.

Na szczęście mieliśmy możliwość rewanżu już m-c później. Mianowicie 17 listopada b.r. na MOS’ie w Pruszkowie ruszyła faza grupowa rozgrywek w piłce koszykowej chłopców, na którą pojechaliśmy bardzo okrojonym składem. Mimo to wygraliśmy zdecydowanie wszystkie mecze ( z ZAN’em, z Piastowem i z „Kościuchem” ) i wyszliśmy z grupy z nr 1, choć opłaciliśmy wygraną dwoma kontuzjami. Dwa dni później nasi chłopcy przyjechali na główne finały aby walczyć o medale. W pierwszym meczu półfinałowym wygraliśmy po zaciętej walce z Zespołem Szkół nr 1 i awansowaliśmy do finału. Jednak w finale zmęczeni i ograniczeni kadrowo musieliśmy ulec silnemu przeciwnikowi – ale nie byle komu, mianowicie drużynie z MOS Pruszków, regularnie trenującej i startującej w zawodach klubowych. Ostatecznie więc wywalczyliśmy drugie miejsce w Finałach Szkół Średnich Powiatu Pruszkowskiego w Piłce Koszykowej i otrzymaliśmy dyplom, puchar i srebrne medale. A oto skład naszej reprezentacji: A.Zapałowski, K.Żaczkiewicz, G.Hoser, W.Podwysocki, K.Tybora, A.Pałyska, K.Sapiecha, W.Owczarek, J.Sawic i D.Garalis.

Wszystkim chłopcom reprezentującym naszą szkołę i barwy LO dziękuję za walkę i poświęcenie, a już niebawem będziemy walczyć o kolejne trofea i medale. 1 grudnia będziemy gospodarzami Finałów Szkół Średnich Powiatu Pruszkowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym, a tydzień później jedziemy znów do Pruszkowa walczyć w piłce siatkowej. Trzymajmy kciuki za naszych podopiecznych.

Trener / nauczyciel wychowania fizycznego: dr inż. Marcin Jagiełło