Sportowe zmagania Liceum

Po dwutygodniowej przerwie znów ruszyła rywalizacja sportowa Powiatu Pruszkowskiego w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wpierw 1 grudnia b.r. byliśmy organizatorami Finałów Szkół Średnich Powiatu Pruszkowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zawody odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców, gdzie każda drużyna składała się max. z 3-ech zawodników. Mecze rozgrywane były systemem do 2-óch wygranych setów i do 2-óch wygranych meczów w drużynie, tzn. w momencie stanu 1:1 po grach pojedynczych następowała gra podwójna tzw.”debel” wyłaniający zwycięzcę, zaś w przypadku stanu 2:0 po grach pojedynczych – drużyna z bilansem „0” przegrywała. Mecze dodatkowo rozgrywano systemem „każdy z każdym” bez podziału na grupy. Pomimo tego, że na zawody nie przyjechały po 2 drużyny i u dziewcząt, i u chłopców rywalizacja obejmowała po 5 meczów dla każdej drużyny. Po zaciętej rywalizacji w końcu wyłoniono zwycięzców. Drużyna dziewcząt uplasowała się na V miejscu, zaś reprezentacja chłopców w składzie: Damian Ruciński (kl.3A), Daniel Budzik (kl.1B) i Wiktor Owczarek (kl.2B) wywalczyła II lokatę i zdobyła srebro po zaciętym pojedynku z chłopcami z MOS’u ( zawodnikami klubowymi  t.stołowego), którym ulegli 2:1. Ogromne podziękowania i brawa za postawę i walkę do samego końca.

Natomiast tydzień później rozegrano Finały Szkół Średnich w Piłce Siatkowej Chłopców w fazie grupowej na MOS’ie w Pruszkowie. Rywalizacja przebiegała do 2-óch wygranych setów, tradycyjnie każdy set do 25pkt. Na wstępie spotkaliśmy się z drużyną z „Kościucha” , gdzie cały skład obejmował osoby trenujące w klubach piłkę siatkową. Niestety ulegliśmy w 2-óch setach i musieliśmy uznać wyższość zawodowców nad amatorami, ale nie oddaliśmy setów bez walki, a szczególnie drugiego, gdzie po mobilizacji urwaliśmy przeciwnikom 15 pkt’ów. Bezpośrednio po tym spotkaniu rozgrywaliśmy drugą potyczkę z chłopakami z ZAN’a, I tutaj stało się coś niesamowitego – pomimo lepszych predyspozycji i umiejętności nasza reprezentacja nagle w pierwszym secie stanęła, co wykorzystał przeciwnik i oddaliśmy seta. Drugi set wyglądał całkiem odmiennie gdzie nasi chłopcy w końcu uwierzyli w swoje możliwości i zdecydowanie wygrali doprowadzając do „tie-break’a”, rozgrywanego już tylko do 15 pkt. Początek trzeciej odsłony nie zapowiadał nieszczęścia, które miało nadejść. Po kapitalnym początku nagle chłopcy stanęli – powtórzyła się sytuacja z seta pierwszego. Po chwili nastąpiło przełamanie i metamorfoza ale było już za późno i po lekkiej dekoncentracji przegraliśmy 15:13. W związku z tym, że drużyna z LO w Piastowie oddała mecz walkowerem, ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w grupie i nie awansowaliśmy do ścisłego finału. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: K.Tybora, T.Fijałkowski, J.Kowalski, M.Kuratowski, K.Marczak, W.Owczarek, A.Rytka, B.Myśliwiec, Ł.Dąbrowski, L.Wypych i D.Ruciński.

Wszystkim chłopcom reprezentującym barwy naszego Liceum należą się podziękowania  i brawa za trud jaki włożyli w rywalizację.

Trzymajmy kciuki już teraz za naszych podopiecznych w następnych zawodach. W tym roku kalendarzowym to już ostatnie zawody. Następne rywalizacje czy to w piłce ręcznej, czy też w L.A. odbywać się będą w kolejnym roku - 2016. Oby duch walki naszych reprezentantów nie opuścił i dalej z sercem walczyli o najwyższe trofea tak jak dotychczas.

Opiekun drużyn / nauczyciel wychowania fizycznego: dr inż. Marcin Jagiełło