BIP

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Uczniowie

Liceum w Komorowie

                                             SUKCESY UCZNIÓW LO W KOMOROWIE

 

                                                           ROK SZKOLNY 2015/2016

  • Mateusz Boczkiewicz – stypendium Prezesa Rady Ministrów (średnia ocen 5,09)
  • Jakub Prochorec – stypendysta unijnego projektu “Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka
  • Powiatowy Konkurs Historyczny “Polacy z bohaterstwa znani”:

Mateusz Boczkiewicz - miejsce I i II w kategorii Wiersz – “Skazani”, “Gdzie szumiał lasu płacz”

Basia Łoszewska - miejsce II w kategorii praca plastyczna i I miejsce w kategorii wiersz - “Katyński las”

Artur Rojczak - miejsce I w kategorii film – “Żołnierze Wyklęci”, “W imię Wolności”

  • Agata Wurst i Anna Laskowska – rejonowy etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Julia Wojciechowska – etap rejonowy Olimpiady Wiedzy Neurobiologicznej
  • Zawody sportowe w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pruszkowskiego: II miejsce w drużynowym tenisie stołowym i piłce koszykowej chłopców

 

                                               ROK SZKOLNY 2014/2015

  • Mateusz Boczkiewicz – stypendium Prezesa Rady Ministrów (średnia ocen 5,0)

                                                                 ROK SZKOLNY 2013/2014

  • Anna Ciesielska - stypendium Prezesa Rady Ministrów (średnia ocen 4,75)
  • Kacper Witerski – część ustna II etapu Olimpiady Języka Niemieckiego
  • Aleksander Łuniewski – etap wojewódzki Olimpiady Filozoficznej

                                                          ROK SZKOLNY 2012/2013

  • Aleksander Łuniewski – etap wojewódzki Olimpiady Filozoficznej
  • Marta Kobecka - stypendium Prezesa Rady Ministrów (średnia ocen 5,07)

                                                           ROK SZKOLNY 2011/2012

  • Nasze liceum zajęło IV miejsce w rankingu szkół biorących udział w projekcie “Matematyka  dla ciekawych świata” organizowanym przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Anna Moranowska - stypendium Prezesa Rady Ministrów (średnia ocen 5,14)

                                                           ROK SZKOLNY 2010/2011

  • Agata Grudkowska – I miejsce w konkursie recytatorskim “Poezja Miłosza i innych poetów współczesnych” (LO im.Zana w Pruszkowie)
  • Agata Grudkowska – I miejsce w konkursie literackim i recytatorskim (własny utwór) “Slam poetycki – Zima” ((Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie)
  • II miejsce w piłce siatkowej dziewcząt powiatu pruszkowskiego, II miejsce w piłce nożnej (halowej) dziewcząt powiatu pruszkowskiego

 

                                                           ROK SZKOLNY 2009/2010

  • Aneta Kozaczka – część ustna wojewódzkiego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  •  Michał Piątkowski – wojewódzki etap Olimpiady Geograficznej
  • Michał Piątkowski – wojewódzki etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej
  • Maciej Bereda – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym “Kangur Matematyczny”
  • Anna Sobiech I miejsce w konkursie “Slam poety – miłość, przyjaźń, koleżeństwo” (Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie)
  • Aneta Kozaczka - stypendium Prezesa Rady Ministrów (średnia ocen 5,53)
  • I miejsce w piłce nożnej dziewcząt powiatu pruszkowskiego, I miejsce w piłce siatkowej dziewcząt powiatu pruszkowskiego, III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w rozgrywkach międzypowiatowych
  • V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Tenisie Stołowym – Michał Ruciński, Adam Białek

 

                                                           ROK SZKOLNY 2008/2009

  • Jakub Kornet – finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Ogólnopolski Konkurs Polska w NATO (etap wojewódzki): Łukasz Chaberski, Emil Niewiadomski, Michał Pecyna
  • Dominik Szewczyk - wojewódzki etap Olimpiady Geograficznej
  • Aneta Kozaczka - część ustna wojewódzkiego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Anna Sobiech – I miejsce w Turnieju “Jednego Wiersza” im. E.Kupiszewskiego 6 Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego “Literackie Kreacje”

 

                                                           ROK SZKOLNY 2006/2007

  • Wiktoria Kwiatkowska – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Dzieł K.C. Norwida “Bliżej Norwida” za plastyczną interpretację wiersza
  • 52 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski:

      Anna Redel –  I miejsce  w turnieju recytatorskim eliminacji rejonowych

      Dominika Tomaszewska – I miejsce w turnieju poezji śpiewanej eliminacji rejonowych i I wyróżnienie       w eliminacjach województwa mazowieckiego

  • Dominika Tomaszewska - II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Gruszczyńskiego
  • Dominika Tomaszewska - Grand Prix Festiwalu Wojewódzkiego “Tulipanada” 2007
  • Grzegorz Skrzypczyk – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym “Literackie Kreacje”
  • Zawody sportowe w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pruszkowskiego:

            piłka nożna dziewcząt – I miejsce w powiecie i II miejsce w rozgrywkach międzypowiatowych

            piłka koszykowa – II miejsce chłopcy, III miejsce dziewczęta

            tenis stołowy – II miejsce chłopcy , III miejsce dziewczęta

                                                           ROK SZKOLNY 2005/2006

  • Anna Janczarska – laureatka Olimpiady Ochrony Środowiska
  • Aleksandra Kiełczykowska - laureatka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Aleksandra Kiełczykowska – specjalne wyróżnienie jury w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym “Literackie Kreacje”
  • Marta Łabęda – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Twórczości i Czasach Jana Kochanowskiego “Pięć wieków temu”
  • III Ogólnopolski Konkurs Polska w NATO (etap wojewódzki):

      Małgorzata Kaczorowska – I miejsce, Marcin Leszczyc-Radoliński – II miejsce, Kamil Kalota – IV miejsce. Szkoła oraz uczniowie otrzymali na piśmie gratulacje od Prezydenta RP oraz list gratulacyjny od Sekretarza Generalnego NATO.

  • I miejsce w finale Międzypowiatowych Zawodów w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 

                                                           ROK SZKOLNY 2004/2005

  • Piotr Brzeziński - część ustna wojewódzkiego etapu Olimpiady Geograficznej
  • Patryk Falkowski - laureat Olimpiady Języka Francuskiego
  • II Ogólnopolski Konkurs Polska w NATO (etap wojewódzki):

      Michał Owczarski – I miejsce, Artur Gębalski – II miejsce, Małgorzata Kaczorowska – III miejsce.     Szkoła oraz uczniowie otrzymali na piśmie gratulacje od Prezydenta RP oraz list gratulacyjny od Sekretarza Generalnego NATO Jaap de Hoof Shafer’a.

  • Warszawski Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglosaskich:

      Grzegorz Pęski – I miejsce, Małgorzata Kaczorowska – II miejsce, Daniel Marczak – V miejsce

  • Konkurs Wiedzy Konsumenckiej organizowany przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie:

            Mateusz Suzdorf – I miejsce, Kamil Zakrzewski – III miejsce

  • II miejsce w Zawodach Powiatowych w Strzelectwie Sportowym w konkursie drużynowym dziewcząt – Agnieszka Bednarska, Lena Suchcicka
  • I miejsce w Zawodach Powiatowych w Strzelectwie Sportowym w konkursie drużynowym chłopców – Michał Tkaczuk, Marcin Rotowski
  • Nasze liceum zajęło I miejsce wśród ponadgimnazjalnych szkół na terenie Pruszkowa i okolic w Międzyszkolnej Olimpiadzie Języka Angielskiego zorganizowanej przez Szkołę Językową JDJ Bachalski.

 

                                                           ROK SZKOLNY 2003/2004

  • Natalia Bokuń – finalistka Olimpiady Filozoficznej
  • Szymon Kłossowski – finalista Olimpiady Chemicznej
  • Marcin Morawski - finalista Olimpiady Geograficznej
  • Przemysław Szamota – finalista Olimpiady Ochrony Środowiska
  • Tomasz Słodkowski – część ustna wojewódzkiego etapu Olimpiady Biologicznej

                                                           ROK SZKOLNY 2002/2003

  • Małgorzata Karpińska – część ustna wojewódzkiego etapu Olimpiady Polonistycznej
  • Marcin Morawski – finalista Olimpiady Geograficznej
  • Justyna Szambelan – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Europa moich marzeń” (premiowane indeksem na Uniwersytet Jagielloński)
  • Tomasz Słodkowski – laureat Olimpiady Ochrony Środowiska

                                                           ROK SZKOLNY 2001/2002

  • Małgorzata Karpińska – laureatka Olimpiady Filozoficznej
  • Grzegorz Wierzbicki – finalista Olimpiady Geograficznej

                                                           ROK SZKOLNY 1998/1999

  • Michał Mańkowski – finalista Olimpiady Geograficznej

                                                           ROK SZKOLNY 1997/1998

  • Błażej Jurkowski – finalista Olimpiady Geograficznej
  • Michał Mańkowski  – część ustna etapu wojewódzkiego Olimpiady Geograficznej

                                                           ROK SZKOLNY 1995/1996

  • Andrzej Żochowski – reprezentował szkołę na Międzynarodowym Turnieju Szachowym
  • Agata Borkowska – etap okręgowy Olimpiady Języka Angielskiego