BIP

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Historia

2018/2019

Eetap rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Historii

Do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Historii zakwalifikowali się:
 
Kacper Bieliński kl. 7 D
Stanisław Obszarski kl. 8 A
Adam Szostek kl. 8 A
Filip Wojnarowicz kl. 8 A
 
Gratulacje!
 
Daniel Wolborski

Historia

2017-2018

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Galileo 2018"

Michał Ciemiński (kl. V A) Laureat

Kacper Bieliński (kl. VI D) Laureat

Wojciech Warmuz (kl. VI A) Laureat

Mikołaj Kuśmierski (kl. VI C) Laureat

Tomasz Okurowski (kl. VI A) Laureat

Milena Chibowska (kl. VI D) Laureatka

Amelia Seń (kl. VI D) Laureatka

Oskar Leszczyński (kl. VI A) Laureat

Stanisław Obszarski (kl. VII A) Laureat

 

Adam Janik (kl. VI A) Wyróżnienie

Mikołaj i Maksymilian Romankiewicz (VI C) Wyróżnienie

Józefina Chądzyńska (kl. VI D) Wyróżnienie

Jakub Majewski (kl. VI D) Wyróżnienie

Ernest Kasperuk (kl. VI B) Wyróżnienie

Filip Podsiadły (kl. VI D) Wyróżnienie 

Kinga Lis (kl. VI D0 Wyróżnienie

Jakub Lewandowski (kl. VII A) Wyróżnienie

Filip Wojnarowicz (kl. VII A) Wyróżnienie

Daniel Wolborski

Wyniki szkolnego konkursu historycznego

Wyniki szkolnego konkursu historycznego:
 
Klasy VI -VII "Polskie powstania narodowe":
I miejsce: Jakub Kowalski VIa, Mikołaj Kuśmierski VIc, Ignacy Osuchowski 7a
II miejsca: Kacper Bieliński VId
III miejsce: Józefina Chądzyńska VId
 
Klasy IV - V "Polskie symbole narodowe":
I miejsce Ksawery Sakowski Vc
II Kinga Górecka Vb
III Stefania Kołodziejska Vb
 
Serdecznie Gratulujemy!
Sylwia Dyrek i Daniel Wolborski

KONKURS HISTORYCZNY REALIZOWANY W RAMACH PROJEKTU „SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie historycznym w ramach projektu "Szkoła młodych patriotów"
- dla klas IV i V temat : "Polskie symbole narodowe"
- dla klas VI i VII temat: "Polskie powstania narodowe"
Konkurs odbędzie się 28 lutego 2018 r., na piątej godzinie lekcyjnej.
Zbiórka pod pokojem nauczycielskim SP w budynku numer 4.
Sylwia Dyrek
Daniel Wplborski

Laureaci

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Historia polskich symboli narodowych" zostali:
Zuzanna Rewkowska (kl. VI A - kategoria praca plastyczna)
i Ernest Kasperuk (kl. VI B - kategoria test wiedzy).

 

Maksym Łokietek (kl. VI A) został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polskie Państwo Podziemne 1939-1945" (kategoria - test wiedzy).

Daniel Wolborski

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "MULTITEST 2017"

Michał Ciemiński  V A        Laureat 1 miejsce w kraju
Wojciech Woźniak  IV D     Wyróżnienie
Nina Wójcicka  IV D           Wyróżnienie
Mikołaj Kuśmierski  VI C     Wyróżnienie
Adrian Kulpik  VI A             Wyróżnienie
Adam Szostek  VII A          Wyróżnienie

 

Daniel Wolborski

Sylwia Dyrek

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922"

Adam Szostek (VII A), Filip Wojnarowicz (VII A), Stanisław Ostaszewski (VII D), Ernest Kasperuk (VI B) zakwalifikowali się do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922".
 

Daniel Wolborski

Historia

2016-2017

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "ALBUS 2017"

Klasa V
Nina Stachera V C           Laureatka
Wojciech Warmuz V A     Laureat
Oskar Leszczyński  V A   Wyróżnienie
Jakub Kowalski  V A         Wyróżnienie
Tomasz Okurowski  V A    Wyróżnienie
 
Klasa VI
Mateusz Pałka  VI A               Laureat (1 miejsce)
Filip Wojnarowicz  VI A           Laureat 
Piotr Nakoniecznik  VI A         Laureat
Adam Szostek  VI A               Wyróżnienie 
Stanisław Ostaszewski  VI D   Wyróżnienie

 
Daniel Wolborski

I Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Historia II wojny światowej - Kampania wrześniowa"

Laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Historia II wojny światowej - Kampania wrześniowa" zostali:
Nina Stachera kl. V c (kategoria - praca plastyczna) i Mateusz Pałka kl. VI a (kategoria - test).
 

Daniel Wolborski

Wyniki etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864"

Do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864" zakwalifikowali się następujący uczniowie:
 
Adam Szostek VI A
Filip Wojnarowicz VI A
Stanisław Ostaszewski VI D
Adam Pawlak VI D
 
Daniel Wolborski
 

Multitest z historii 2016

"Multitest z historii 2016" odbędzie się 20 października 2016 r. Godzina rozpoczęcia zostanie podana bezpośrednio wszystkim uczniom, którzy zgłosili się do udziału w konkursie.
 

Daniel Wolborski

Sylwia Dyrek

Historia

2015-2016

Wyniki konkursów historycznych

W bieżącym roku szkolnym następujące osoby zdobyły tytuł laureata lub wyróżnienie w konkursach historycznych:

Ogólnopolski  Konkurs „Multitest z historii 2015”

Nina Stachera   IV C               Wyróżnienie

Kalina Bednarczyk  IV D        Wyróżnienie

Jakub Dyba  VI C                     Laureat

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Albus 2016”

 

Piotr Nakoniecznik  V A           Laureat

Adam Szostek  V A                    Laureat

Filip Wojnarowicz  V A             Laureat

Olaf Baecker  VI C                      Wyróżnienie

Maksymilian Warmuz  VI D     Wyróżnienie

Jakub Chojnacki  VI C                Laureat

Jakub Dyba  VI C                        Laureat

Maciej Grubek  VI C                  Laureat

Franciszek Majerowicz  VI C    Laureat

Michał Paciorek  VI C                Laureat

 

Daniel Wolborski

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje ...

Do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia" (pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwa Obrony Narodowej) zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Jakub Dyba VI C
2. Stanisław Ostaszewski V D
3. Michał Paciorek VI C
4. Adam Pawlak V D

Daniel Wolborski

Multitest historyczny

Multitest historyczny odbędzie się dnia 19 X na 6 i 7 godzinie lekcyjnej w salach 123 i 129.
Życzymy powodzenia!

Daniel Wolborski i Sylwia Dyrek

2014-2015

Szymon Petyniak z klasy VI A został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Szymon Petyniak z klasy VI A został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514". Serdeczne gratulacje !!! 

Daniel Wolborski

Szymon Petyniak w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514"!!!

Szymon Petyniak z klasy VI A awansował do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514". 

Daniel Wolborski

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514"

Poniżej lista uczniów, którzy awansowali do etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514", który odbywa się pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.
Szymon Petyniak kl. VI A
Filipina Dusińska kl. VI C
Kacper Jaszczuk kl. VI B
Mikołaj Jaruga kl. VI B
Michał Paciorek kl. V C

Daniel Wolborski

Konkurs MULTITEST z Historii

Odbędzie się 17.10.2014 na 1 i 2 godzinie lekcyjnej w sali 123 i 129.
Przypominamy, że koszt konkursu wynosi 8 zł.
Życzymy powodzenia!

Sylwia Dyrek i Daniel Wolborski