Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

2017-11-25

Dnia 9.11.2017 r. odbył się apel z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu klas Vb i VIb. Autorką scenariusza była Pani Ewa Głowala. Nad apelem czuwał również Pan Daniel Wolborski. Apel opowiadał o wyzwoleniu Polski spod zaborów. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Wydarzenie spotkało się z dobrym odbiorem uczniów i nauczycieli.

Zosia Kośko, Marysia Gręziak, kl. 5B

I nie ma w tym nic dziwnego. Po pierwsze: uczniowie, stosownie, choć nie zawsze delikatnie i dwornie, zachęceni przez odpowiedzialnych za całe zamieszanie nauczycieli, absolutnie stanęli na wysokości zadania. Po drugie: aktorzy – amatorzy grający role czołowych twórców polskiej niepodległości nie obrośli w piórka. Po trzecie wreszcie: dziewczyny z 5B recytujące z pasją i zaangażowaniem „Redutę Ordona” były naprawdę rewelacyjne.

Zosiu, Zuzo, Martynko, Kiniu, Marysiu, Gabi – wielkie dzięki!

Karino, Zuziu, Dominiko, Karolciu, Oleńko, Zuziu po raz drugi, Zuziu po raz trzeci, Maksiu, Kondziu, Bartku, Filipie, Filipie po raz drugi, Erneście, Natalko, Julku, Franku, Stefo, Franeczko, Moniu, Igorku, Hubercie - jesteście najlepsi!

Ewa Głowala