Apel z okazji Święta Niepodległości w klasach 0-3

2016-11-14

„Niepodległość – trudne słowo.

Może ono znaczyć coś ważnego w naszym życiu?”

Tymi słowami 10 listopada 2016 roku uczniowie klas 3b i 3d rozpoczęli uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Trzecioklasiści zaprezentowali dwie scenki teatralne, krótki zarys historyczny oraz pieśni legionowe w wersji karaoke, co umożliwiło wszystkim dzieciom wzięcie aktywnego udziału w uroczystości.

Ponadto, uczniowie klas 0-3 dostali specjalne karty pracy związane ze Świętem Niepodległości. Na dwóch kolejnych przerwach po apelu uczniowie z 3b i 3d sprawdzali poprawność wykonanych prac i rozdawali kolegom i koleżankom drobne nagrody.

Następnego dnia trzecioklasiści zaśpiewali również podczas VIII wspólnego śpiewania pieśni legionowych i patriotycznych pod Dębem Niepodległości na Placu Paderewskiego w Komorowie.

Dzieci zostały przygotowane do występu przez swoje wychowawczynie – p. Małgorzatę Kowalkowską i p. Joannę Reszkę.

M. Kowalkowska i J. Reszka