„Bezpieczne Szelki”-akcja edukacyjna firmy Shell

2016-06-11

17 i 18 marca 2016r. odbyły się w naszej szkole warsztaty w ramach akcji Bezpieczne Szelki zrealizowane przez firmę Shell Polska.Uczestniczyły w nich dzieci z klas pierwszych i z oddziału przedszkolnego.
Spotkanie zorganizowane było w bardzo ciekawym dla dzieci otoczeniu – ponieważ sala w której odbywały się zajęcia zamieniona została w prawdziwe miasteczko ruchu drogowego. Bardzo przyjemnie prezentował się dywan ze wzorem ulic, a także specjalnie zamontowane znaki i sygnalizatory drogowe. Ciekawą atrakcją dla dzieci była atrapa dystrybutora stacji paliwowej. Wszystko to sprawiało, że dzieci czuły się jak w prawdziwym miasteczku.
W ramach półtoragodzinnych warsztatów dzieci przypomniały sobie  m.in.: jak prawidłowo przechodzić przez ulicę,  zachowywać się zgodnie z zasadami na skrzyżowaniu, wzywać pogotowie i policję, gdy są świadkami wypadku. Wszystkie te umiejętności były nie tylko omówione przez prowadzących lecz także przećwiczone  podczas zabaw i scenek dramowych. Dużą atrakcją dla uczniów były rekwizyty wykorzystywane do inscenizacji (kaski, kierownice itp.)
Zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze, której ukoronowaniem było wręczenie uczniom upominków od firmy Shell. Dzieciaki były bardzo zadowolone z odblaskowych prezentów, a błyszczące maskotki wiszą teraz przy wielu uczniowskich plecakach.

E.Ciechomska, M Pajączek, I Żaczyńska, R. Skierkowska-Rak, E. Padewska