DZIEŃ GRECKI W KLASACH PIĄTYCH

2017-04-09

Klasy piąte brały udział w projekcie edukacyjnym dotyczącym starożytnej Grecji.

Przygotowania trwały kilka tygodni. W tym czasie uczniowie uczyli się do konkursu wiedzy, wykonywali prace plastyczne i gazetki, pisali wiersze oraz scenariusze przedstawień teatralnych, projektowali dla siebie greckie stroje. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem wychowawców.

29 marca przyszedł czas na ocenę projektu. Było to prawdziwe starcie tytanów.

Uczniowie przygotowali paradę greckich bogów oraz cztery premierowe przedstawienia związane  z mitologią.  Każda klasa wystawiła drużynę do Olimpiady, zwieńczeniem dnia i uczniowskich zmagań była biesiada i degustacja greckich potraw.

Projekty uczniów oceniało jury w składzie: Sławomir Rymuza, Barbara Gielniewska, Daniel Wolborski, Ewa Głowala, Monika Piotrowska - Gocal, Elżbieta Stuchlik- Mrowiec, Marek Perz, Paweł Pazdan, Anna Kasperska.

Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana, ostatecznie zwyciężyła klasa 5D.

Anna Kasperska