DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

2016-11-30
Dnia 25 listopada w naszej szkole młodsze klasy obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy, którzy mieli ochotę przynieśli do szkoły swoje misiowe przytulanki. Były misie małe i duże, były grubiutkie i chudziutkie, były bure i kolorowe, ale wszystkie te najukochańsze !!! Siedziały z dziećmi w ławkach, bawiły się na dywanie, a nawet niektóre prowadziły lekcje, zamiast pań nauczycielek, to dopiero było!!!
Grupa teatralna KURTYNKA zaprosiła klasy 0-2 na misiowe przedstawienie. Aktorzy śpiewali piosenki, recytowali wiersze.Wszystkie dzieci nauczyły się rymowanki"Czy jest duży czy jest mały-zawsze chętny do zabawy ", którą skandowały kilkakrotnie w czasie przedstawienia. Bawiliśmy się w misiową zabawę ze śpiewaniem i pokazywaniem, a to wszystko robiły z nami nasze misie.
Dodatkowym urozmaiceniem przedstawienia były wyświetlane na ekranie fragmenty bajek, bohaterami których były oczywiście...misie! Przypomnieliśmy sobie Kubusia Puchatka, Misia Uszatka i Misia Paddingtona.Przy tej okazji  bardzo dziękujemy za pomoc p.Adrianowi Klepczarkowi, który zajął się multimedialną oprawą przedstawienia  i nawet przyniósł ze sobą własnoręcznie uszytego misia!
Na zakończenie wszystkie dzieci dostały misiowe kolorowanki!
To był bardzo miły dzień i na pewno w przyszłym roku również zaprosimy do szkoły nasze misieUśmiech

Tekst M. Pajączek i E. Ciechomska