KOCHASZ DZIECI- NIE PAL ŚMIECI

2016-11-30
Dnia 23 listopada w naszej szkole odbył się cykl prelekcji o bardzo ważnym dla naszego środowiska problemie zanieczyszczania powietrza.

Spotkanie w sali gimnastycznej zostało zainicjowane przez Urząd Gminy Michałowice. Poprowadzili je przedstawiciele Fundacji Arka we współpracy z fundacją Nasza Ziemia. W czasie zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się jak bardzo szkodliwe dla środowiska jest spalanie śmieci w piecach domowych. Animatorzy na szczudłach, sugestywnie przedstawili walkę czystego powietrza z zanieczyszczeniami. Dzieci z zaangażowaniem skandowały hasła „Kochasz dzieci – nie pal śmieci” i „Zdrowe powietrze- zdrowy człowiek”. Na koniec wszyscy otrzymali ulotki o tym zagrażającym nam wszystkich problemie.

To była bardzo ciekawa lekcja o ekologii i środowisku!

Tekst - Ewa Ciechomska
Zdjęcia - dzięki uprzejmości p. Wojciecha Grzeniewskiego - inspektora ds. ochrony środowiska i gospodarki komunalnej