Międzynarodowy Dzień Ziemi

2016-04-26

W piątek 22 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.
Apel był podsuwaniem działań związanych z obchodami tego dnia w naszej szkole. Specjalnie na tę okazję uczniowie klas 4-6 przygotowali  w ramach zajęć z przyrody  plakaty informacyjne dotyczące problemów z jakimi boryka się nasza planeta oraz dyskutowali w klasach na ten temat.

Klasa 4b przygotowała fantastyczne przedstawienie pod tytułem: "Jak rozweselić Ziemię?", zaś dziewczęta z klas 6 a i 6b wykonały piosenkę pod tytułem: "We Are The World". Wspaniałe dekoracje do przedstawienia wykonali uczniowie klas 6a i 4b wraz z wychowawczyniami.

Przedstawienie okazało się strzałem w dziesiątkę, czego dowodem były gromkie brawa dla wykonawców, zaś publiczność chętnie przyłączyła się do wspólnego śpiewania.
Celem przedstawienia było zwrócenie uwagi na fakt, że nasza planeta jest wspólnym dobrem wszystkich ludzi i dlatego należy o nią dbać, a wystarczy niewiele wysiłku, żeby "rozweselić Ziemię". Trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych zasadach:
śmieci wyrzucajmy do kosza, a nie porzucajmy tam gdzie popadnie;
-  segregujmy odpadki: plastik, szkło, papier, metale oraz elektro-odpady;
-  nie marnujmy wody i jedzenia;
- dbajmy o porządek nie tylko na własnym domu, na podwórku, ale i w okolicy;
-  pamiętajmy o oszczędzaniu energii elektrycznej;
-  korzystajmy z transportu publicznego i roweru zamiast samochodu;
-  a kiedy wybieramy się z psem na spacer, pamiętajmy, że należy po nim posprzątać!
- przypominajmy o tych zasadach dorosłym.
Czytaj całość.

Małgorzata Widera i Małgorzata Pawlikowska