Rajd Pęcicki

2017-10-08

2 października 2017 r. odbył się XIV Szkolny Rajd Pęcicki, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół Gminy Michałowice. Naszą szkołę reprezentowały klasy siódme. Jak co roku celem Rajdu było złożenie hołdu Powstańcom Warszawy, którzy oddali życie za Ojczyznę w boju pod Pęcicami 2 sierpnia 1944 r. Zwieńczeniem Rajdu była uroczystość pod pęcickim Pomnikiem-Mauzoleum. W jej trakcie wręczono nagrody dla laureatów i osób wyróżnionych w Międzyszkolnym Konkursie Poetycko-Plastycznym. Wśród nich znalazły się osoby z naszego gimnazjum. Ponadto do uczestników spotkania przemówił pan Wojciech Cygański, członek Zgrupowania AK „Bartkiewicz”, uczestnik Powstania Warszawskiego. Miejmy nadzieję, że obecne klasy siódme, jak i kolejne roczniki uczniów z naszej szkoły, docenią możliwość udziału w tym wydarzeniu („żywa” lekcja historii) i chętnie się w nie zaangażują w kolejnych latach, pamiętając o odpowiednim zachowaniu w takich miejscach. Niestety w tym roku wielu o odpowiednim zachowaniu zapomniało.

Na koniec osoby obecne na Rajdzie mogły posilić się na terenie parku pałacu pęcickiego, gdzie czekała na nich strażacka grochówka oraz kiełbaski upieczone nad ogniskiem.

Daniel Wolborski