Warsztaty naukowe dla klas drugich

2017-04-25
W drugim semestrze tego roku szkolnego klasy drugie biorą udział w warsztatach naukowych organizowanych w naszej szkole. Za nami już dwa warsztaty:"Elektrostatyka" i "Prąd elektryczny".
Jak za pomocą naelektryzowanego balona przesunąć puszkę, jak wywołać pioruny ,czy też co zrobić, żeby włosy "stanęły nam dęba"- to już nie jest tajemnicą dla drugoklasistów.
Okazało się,że cytryny można używać nie tylko do herbaty czy wody, ale również przy jej  pomocy można zbudować obwód elektryczny. Uczniowie klas drugich wiedzą już które przedmioty przewodzą prąd, a które nie.
Każdy tez mógł na własnej skórze sprawdzić czy człowiek jest przewodnikiem prądu czy izolatorem.
Przed nami jeszcze jedne zajęcia w maju, no i oczywiście Festiwal Nauki w czerwcu, tuz przed zakończeniem roku szkolnego.
Wychowawczynie klas drugich.