Logopeda

To specjalista zajmujący się diagnozowaniem, stymulacją rozwoju mowy, profilaktyką oraz terapią zaburzeń mowy.

W naszej szkole terapią logopedyczną zajmują się mgr Ewelina Gibowicz i mgr Ilona Effler.

Zadaniem logopedy w szkole jest:
-Przeprowadzenie badań przesiewowych
-Diagnozowanie logopedyczne
-Organizowanie pomocy logopedycznej
-Prowadzenie terapii logopedycznej
-Podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji
-Wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych nauczycieli

Co roku we wrześniu w klasach 0-I przeprowadzane są przesiewowe testy logopedyczne. Badanie pozwala wyłonić uczniów z wadami wymowy oraz z zaburzeniami komunikacji językowej.

Opieką logopedyczną w pierwszej kolejności są objęci uczniowie posiadający opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej ze wskazaniami do terapii logopedycznej, następnie uczniowie, którzy posiadają takie zaburzenia komunikacji językowej powodujące trudności w nauce czytania i pisania i pozostali, zakwalifikowani do logoterapii.

Głównym celem terapii jest:
-Korygowanie wad wymowy
-Usprawnianie zdolności komunikowania się
-Usuwanie wad i zaburzeń komunikacyjnych
-Kształtowanie starannej wymowy
-Dbałość o kulturę słowa potocznego

Godziny pracy gabinetu logopedycznego – sala nr 127

Ewelina Gibowicz