BIP

Zespół Szkół Ogólnokształcących

Złoto i brąz na turnieju Ogólnopolskim w Łoży dla koszykarzy z UKS Akademia Koszykówki Komorów

2017-12-05

Pod koniec listopada koszykarze z UKS Akademia Koszykówki Komorów udali się na turniej ogólnopolski do Łomży. Była to już 25 edycja turnieju ogólnopolskiego Puchar Łomżycki .

W turnieju w kategorii 2007 klub z Komorowa wystawił dwa zespoły. Jeden z rocznika 2007 drugi z szkoleniowo młodszy.

Po trzech dniach rywalizacji w finale spotkał się zespół z Komorowa I z zespołem z MKS z Grójca. Komorów wygrał 47 : 20.

W meczu o trzecie miejsce zespół nasz młodszy zespól po meczu walki z rywalem i zmęczeniem wygrał z zespołem UKS "47" Białystok 22:17.

8. JAR Elbląg

Chłopcy otrzymali kolejno brązowe i złote medale oraz puchary za trzecie i pierwsze miejsce. MVP – najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik Karol Skrętowski. W piątce gwiazd turnieju wybrano Macka Maleckiego i Janka Paradowskiego. W drugiej piątce turnieju wyróżniono Wojtka Borka oraz Pawła Mazurka. Najlepszym w zespole został Cezary Miernicki oraz Tomasz Bodzan.
Był to dobrze zorganizowany turniej gdzie dzieci dobrze się bawiły i uczyły koszykówki. W sobotę wieczorem byliśmy na pływalni.

W turnieju drużyny z UKS Akademii Koszykówki Komorów mogły uczestniczyć z racji wsparcia dla organizacji pozarządowych z dotacji gminy Michałowice a także z racji wsparcia rodziców.