List otwarty

2019-04-18

Szanowni Państwo - Drodzy Rodzice  i Uczniowie
Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Komorowie

Trwa 11. dzień strajku nauczycieli. My, nauczyciele z ZSO w Komorowie, solidaryzując się z postulatami grup nauczycielskich z całej Polski bierzemy udział w tej akcji, ponieważ liczymy na możliwość realnych zmian w szkolnictwie.

Nasza niezgoda dotyczy zbyt niskich zarobków, ale także protestujemy przeciwko aktualnej polityce oświatowej, mając nadzieję, że poruszane obecnie problemy rozpoczną rzeczywistą, długotrwałą i przemyślaną zmianę w polskiej szkole.

Są wśród nas nauczyciele z trzydziestoletnim stażem pracy, których zarobki  nigdy  nie były tak niskie jak obecnie.

Mamy marzenie, by pracować w dobrze dofinansowanej szkole, wyposażonej w odpowiednie narzędzia i materiały.

Mamy marzenie, by podstawy programowe były dostosowane do wymogów współczesnego świata, a nauczane treści nikogo nie dyskryminowały tylko uczyły zrozumienia dla wszystkich ludzi - bez względu na kolor skóry czy wyznawane wartości.

Mamy marzenie, aby wszystkie dzieci w naszej szkole uczyły się w przyjaznych warunkach. Aby  najzdolniejsi uczniowie mieli zapewnione możliwości i odpowiednie środki na odkrywanie  nowych tajników wiedzy i poszerzanie horyzontów. Aby  te dzieci, które borykają się z problemami dysfunkcji, właśnie w szkole, przy wsparciu oddanych i profesjonalnych nauczycieli, mogły pracować na miarę swoich możliwości.

Mamy marzenie, by do naszego zespołu dołączali młodzi pasjonaci tego zawodu, którzy swoim zapałem i ideałami będą w stanie zachęcić Państwa dzieci do wszechstronnego rozwoju, a nas, starych wyjadaczy, motywować do odkrywania na nowo, uśpionych przez stagnację, pasji.

Mamy marzenie, by polska szkoła oferowała swoim uczniom szeroki wachlarz dodatkowych zajęć naukowych, artystycznych, językowych i sportowych. To tutaj, w szkole, nasi uczniowie powinni rozwijać swoje zainteresowania- bezpłatnie!

Aby nasze marzenia mogły się spełnić, musi zmienić się nastawienie rządu do edukacji.  Mamy nadzieję, że to jest ten czas!

Widzimy, że nasze działania spotykają się z ogromnym oddźwiękiem społecznym. Wszyscy ci, którzy mają świadomość, że zmiany są niezbędne, udzielają nam wsparcia- uczelnie wyższe, środowiska artystyczne, przedstawiciele różnych grup zawodowych: lekarze, lotnicy- dają ogromną motywację do tego, by trwać!

Drodzy Państwo, dziękujemy Rodzicom i Uczniom z Komorowa za każdy gest wsparcia i sympatii. Od pierwszego dnia strajku jesteście Państwo z nami. Pomagacie dobrym słowem i zrozumieniem dla szczególnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.

Wszyscy mamy świadomość, że żadna zmiana nie jest możliwa bez nakładów finansowych. Jesteśmy gotowi do tytanicznej pracy, pełni zapału i wciąż nowych pomysłów, ale chcemy być godziwie  za te działania  wynagradzani.

Mamy marzenia i dzisiaj po nie sięgamy.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Uczniom i Rodzicom spokoju i radości, a nam wszystkim z serca życzymy marzeń, które przekute w działania prowadzą do określonych celów a te, cóż... zmieniają rzeczywistość.

Strajkujący nauczyciele

Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Komorowie