100 lat radości z niepodległości

2018-11-15

100 lat radości z niepodległości

Obchody 100 rocznicy niepodległości zaczęliśmy od udekorowania pracami uczniów naszych klas i korytarzy w budynku nr 1.

8 listopada 2018r. odbył się uroczysty apel dla klas 0 – III, który przygotowały dzieci z kl. IIc i IIIb z wychowawczyniami. Pani wicedyrektor Edyta Pająk w imieniu swoim i Pani dyr Małgorzaty Głodowskiej przywitała wszystkich zebranych, w tym rodziców i nauczycieli emerytów, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość.

Apel miał formę lekcji, podczas której przypomnieliśmy sobie jak Polska odzyskała niepodległość, a następnie zastaliśmy zabrani w podróż po naszym kraju. Z biegiem Wisły zwiedziliśmy różne miasta, podziwialiśmy piękno naszej Ojczyzny oraz przypomnieliśmy sobie nasze tańce ludowe.

Dorota Grzywaczewska wych. kl.II c Anna Kacprzak wych. kl. III b

 

Podziękowania dla Gustawa Olędzkiego z kl. IIIC i Aleksandry Madejskiej z kl. IIIA Gimnazjum – podopiecznych Fundacji Okiem Kamery za wykonanie pięknych zdjęć oraz Wiktora Jędrycha z kl. VI B za pomoc techniczną w nagłośnieniu uroczystości.