22 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB JĄKAJĄCYCH SIĘ

2020-10-16

Rodzicu! Jeśli zauważyłeś u swojego dziecka:

- niepłynność mówienia, przejawiającą się powtarzaniem głosek, sylab, słów, części zdania, przeciąganie głosek, blokowanie, nienaturalne pauzy w trakcie mówienia, wtrącenia (yyy,eee..), przyśpieszone lub zwolnione tempo mowy..

a dodatkowo w trakcie mówienia zaobserwowałeś...

- reakcje towarzyszące niepłynności, np. czerwienienie się, pocenie, zimne ręce, przyśpieszone bicie serca, blednięcie, współruchy: marszczenie czoła, napinanie szyi, zaciskanie rąk, zbędne ruchy torsu, głowy..

skorzystaj z organizowanych w szkole bezpłatnych konsultacji logopedycznych. Konsultacje prowadzone będą online, po uprzednim kontakcie przez e-dziennik.

Zachęcam Nauczycieli do zapoznania się z plakatami informacyjnymi dotyczącymi tego, jak pomóc uczniowi, który zmaga się z niepłynnością mówienia bądź jąkaniem.

Zapraszam też Rodziców do zapoznania się z opracowanym przeze mnie Informatorem oraz do obejrzenia krótkiego filmu na temat jąkania.

Ewelina Gibowicz – logopeda szkolny