Apel o Powstaniu Warszawskim

2019-10-28

25 października odbył się w naszej szkole apel dla klas 6-8. Przyświecało mu hasło „Pamiętamy – 1 sierpnia 1944 r.”, albowiem w bieżącym roku obchodziliśmy 75. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Znakomity scenariusz oraz zaangażowanie i charakteryzacja aktorów z klas: 7B, 8A, 8B, przyczyniły się do bardzo dobrego odbioru przedstawienia przez uczniów, nauczycieli i gościa specjalnego, czyli panią Małgorzatę Pachecką, wójta Gminy Michałowice.

W trakcie apelu można było usłyszeć wiersze, piosenki jak i fragmenty wspomnień Marii „Majki” Krassowskiej, harcerki z Komorowa, która zginęła w pierwszym dniu powstania. Całość zwieńczył teledysk zespołu Lao Che z archiwalnymi ujęciami powstańców do piosenki „Przebicie do Śródmieścia”.

Ewa   Głowala

Daniel Wolborski