Druga edycja „Szkoły dla Rękodzieła” i rodzinne warsztaty wielkanocne

2016-03-15

W niedzielę, 13 marca 2016 r., z inicjatywy Zespołu ds Promocji Szkoły Podstawowej na terenie komorowskiej szkoły odbyła się druga edycja „Szkoły dla Rękodzieła”.

Kilkunastu rękodzielników na pięknie przygotowanych stoiskach prezentowało swoje prace. Można było podziwiać i zakupić biżuterię, szyte zabawki i akcesoria dla dzieci, pisanki ozdabiane różnorodnymi technikami, stroiki świąteczne, wyroby szydełkowe, drewniane przedmioty ozdobione w technice decoupage, kartki świąteczne i wiele innych pięknych i oryginalnych przedmiotów.

Równolegle z kiermaszem odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne prowadzone przez kreatywne nauczycielki z klas 0-3. Panie prezentowały, jak wykonać palemkę wielkanocną, ozdoby świąteczne na patykach i kartkę świąteczną w technice iris folding. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych.

Kawiarenka również cieszyła się sporym zainteresowaniem. Prowadziły ją uczennice, a dochód zostanie przeznaczony na rzecz fundacji „Kasisi” pomagającej afrykańskim dzieciom.

Kolejna edycja „Szkoły dla Rękodzieła” planowana jest na koniec listopada.

Renata Sobczak