Działaj dla klimatu

2022-04-08

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że ZSO w Komorowie bierze udział w projekcie pt. „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii” finansowanym z Funduszy Norweskich, który będzie realizowany w latach 2022-2023 i rozpocznie się od działań inwestycyjnych.

Uczniowie poszerzą swoją wiedzę w kwestii łagodzenia zmian klimatu i adaptacji do ich skutków, a także będą mieli możliwość wykorzystać ją w praktyce na terenie zespołu szkół.

W ramach projektu, w szkole prowadzone będą różnorodne zajęcia edukacyjne i warsztatowe zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych uczniów, którzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w kilku międzyszkolnych akcjach związanych z jego tematyką.
Na terenie szkoły zostaną zamontowane m. in. budki lęgowe dla ptaków, zegar słoneczny, tablice edukacyjne, a także powstanie ścieżka zdrowia, z której korzystać będą najmłodsi uczniowie. W budynkach szkolnych zostaną umieszczone ujednolicone kosze na wielofrakcyjną segregację odpadów.

Chętni będą zakładać i pielęgnować ogródki deszczowe, czy też monitorować stan powietrza dzięki stacji meteorologicznej.
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję wziąć udział w projekcie dotyczącym tak ważnej kwestii jak działania proekologiczne.

W załączeniu link do oficjalnej informacji:

W dniu 22.03.2022r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w rozpoczynającej projekt konferencji, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Dyrektor szkoły z Sandgerdi. Dyrektorzy szkół biorących udział w projekcie otrzymali od Dyrektor goszczącej nas placówki symboliczne rośliny na dobry start.

Z poważaniem,
Dyrekcja ZSO wraz z koordynatorami