Konkurs plastyczno-cyfrowy dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”

2021-02-24
Konkurs plastyczno-cyfrowy dla szkół
„Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”

Zdobądź wiedzę o Funduszach Norweskich i kompetencje cyfrowe!

Ideą konkursu „O tym się wie” jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski. To także szansa dla dzieci i młodzieży na zdobywanie i podnoszenie kompetencji cyfrowych.

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie innowacyjnych i kreatywnych prac plastycznych, wykonanych techniką cyfrową, poświęconych Funduszom Norweskim i EOG oraz ich państwom darczyńcom.

Uczniowie będą musieli zdobyć wiedzę geograficzną, historyczną, społeczną na temat państw darczyńców, Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz programów pomocowych.

Pracą na konkurs może być:

animacja
aplikacja
strona www

Wymagane formaty:

jpg, pgn (do 20 MB)

mp4 animacja, gif ( do 200MB)

Osoby chętne proszę aby zgłaszały się do Renaty Biłozór.
To może być 1 osoba (wykonuje swoją autorską pracę)
i to może być drużyna max. do 9 osób ( wykonują wspólną prace np. animację lub stronę www.)

Mamy czas do końca marca.

Więcej informacji na stronie konkursu:    https://otymsiewie.pl/

Atrakcyjne nagrody

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Do zdobycia jest łącznie 100 zestawów wyposażenia pracowni multimedialnych – każdy składający się z 16 laptopów. Ponadto każda zwycięska drużyna otrzyma nagrody specjalne w postaci drobnego sprzętu IT.

Fundatorem nagród są Fundusze Norweskie i EOG, pochodzące od państw darczyńców – Norwegii, Islandii i Lichtenstein.