"Mała książka - wielki człowiek"-KAMPANIA SPOŁECZNA DLA KLAS 1

2021-02-04
Szanowni Państwo,

nasza szkoła dołączyła do kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek", dofinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jest to kolejny etap kampanii, przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Dzięki przygotowanej specjalnie dla nich książce chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpania z lektury - zarówno czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i odkrywanej samodzielnie.

Kampania ta ma na celu, przypomnieć rodzicom, że jednym z największych wyzwań, jakie stoi przed ich dzieckiem u progu edukacji szkolnej, jest nauka czytania, w której powinni mu towarzyszyć, dawać wsparcie i pomagać odkrywać radość płynącą z lektury. Rodzic jest najważniejszym wzorem do naśladowania i pierwszym przewodnikiem - także po świecie liter i literackich opowieści.

Uczniowie  klas 1 otrzymają od nas pakiet składający się z książki "Pierwsze abecadło", przewodnika, w którym jest część dla rodzica oraz dziecka, a także plakat z alfabetem.

Kampania w naszej szkole potrwa od 9  lutego do końca kwietnia 2021r. W tym czasie, zachęcamy Państwa do codziennego czytania na głos dzieciom opowiadań zawartych w książce pt. "Pierwsze abecadło".

Po przeczytaniu książki, zachęcamy również  uczniów do wzięcia udziału w konkursie poprzez wybranie jednego opowiadania i zrobienie do niego ilustracji, dowolną techniką, na kartce A4. Termin wykonania prac:  30 kwietnia 2021 r.

Patronat nad naszą akcją objęła Pani Wójt Małgorzata Pachecka,  nagrody w konkursie plastycznym będą sponsorowane przez Gminę Michałowice.

Więcej informacji o kampanii : http://wielki-czlowiek.pl/

Elwira Kosakowska- pedagog wspomagający

Magdalena Petrykowska-Uznańska- psycholog