Program „WIEM I DZIAŁAM” – klasy trzecie uczą się jak mądrze pomagać.

2021-03-03

Uczniowie klas trzecich przystąpili do ogólnopolskiego programu Polskiej Akcji Humanitarnej „Wiem i Działam”. Jest to cykl lekcji wychowawczych o mądrym pomaganiu. Podczas realizacji projektu uczniowie dowiedzą się, jak reagować na kryzysy humanitarne spowodowane przez konflikty zbrojne lub katastrofy naturalne oraz zapoznają się z praktycznymi pomysłami na działania.

Podczas pierwszych zajęć dowiedzieli się, czym jest pomoc humanitarna i co to jest Polska Akcja Humanitarna. Kolejne lekcje poświęcone będą następującym tematom:

1. Co się dzieje na świecie, że pomoc jest potrzebna?

2. Czy każda pomoc jest dobra?

3. DZIAŁANIE – Co możemy zrobić?

Wszystkie lekcje oparte są na materiałach otrzymanych od Polskiej Akcji Humanitarnej. Cykl spotkań zakończy akcja zbierania funduszy, które zostaną przekazane na rzecz owej organizacji.

Wychowawczynie: Ewa Ciechomska, Małgorzata Pajączek, Iwona Żaczyńska, Magdalena Gawron