Przedświąteczny projekt czytelniczy „CZYTANIE MA BRANIE I UMILA NAM CZEKANIE”

2021-01-27

Od 18 stycznia klasy młodsze uczą się stacjonarnie w szkole. Czas nauczania online wszystkim się już dawał we znaki. Tęskniliśmy za spotkaniami w szerszym gronie, dlatego dużym zainteresowaniem cieszyły się wtedy, zainicjowane przez wychowawczynie klas trzecich popołudniowe, wspólne słuchowiska.

Przez osiem przedświątecznych wieczorów wszystkie dzieci z klas trzecich mogły włączyć Teamsy, zobaczyć kolegów z innych klas i wysłuchać czytanych przez wychowawczynie świątecznych opowiadań. Były to historie z różnych stron świata, dotyczące magicznego czasu Bożego Narodzenia.

Każdy kraj, z którego wywodziło się opowiadanie uczniowie oznaczali na mapie świata i dokumentowali rysunkiem. To były miło spędzone chwile.

Wychowawczynie M. Gawron, I. Żaczyńska, M. Pajączek, E. Ciechomska