ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

2019-10-22
Ślubowanie klas pierwszych rok szkolny 2019/2020

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce 17 października br. Do ślubowania przystąpiły trzy klasy IaIb i Ic. Uroczystość prowadziły uczennice klasy  IVa – Zosia Gumińska, Lena Pawlak, Milena Gaza, Tosia Garbacik i Julka Kur. Tradycyjnie, jak co roku, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony zaproszonych gości. Mali artyści po każdej prezentacji byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie złożyli przysięgę na sztandar szkoły, po której zostali pasowani na uczniów. Ceremonii pasowania ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Głodowska oraz Pani Wicedyrektor Edyta Pająk. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Uczniowie klas Ia, Ib oraz Ic !

Życzymy Wam sukcesów w nauce i wielu powodów do radości!

Wychowawczynie

Anna Zboina, Anna Kacprzak i Paulina Wądołowska