Spotkanie klas pierwszych ze strażakami

2019-11-24

22 listopada 2019r. klasa Ia, Ib i Ic uczestniczyła w spotkaniu ze strażakami. Pan Dariusz Kurowski i p. Michał Langner – ojcowie uczniów klasy Ia w przystępny sposób przybliżyli pracę strażaków w różnych obszarach ich działalności. Dzieci obejrzały krótkie filmy instruktażowe dotyczące zachowania się w sytuacjach różnych zagrożeń. Zapoznały się też ze środkami ochrony indywidualnej strażaka. Panowie Strażacy opowiedzieli dzieciom w jakich akcjach na całym świecie działają polscy strażacy, prezentowali też fotografie przedstawiające różne akcje, w których uczestniczyli.

Pod koniec spotkania dzieci mogły dotknąć sprzętu strażackiego, przymierzyć hełmy i kombinezony, co sprawiło im wiele radości i satysfakcji.

Dziękujemy panom Strażakom za poświęcony czas .

Anna Zboina