Wielkanocne warsztaty w Mostówce

2017-04-25
Tuż przed Wielkanocą uczniowie z klasy 2 a i 2 b pojechali na twórcze Warsztaty Ceramiczne "Mostówka".
Podczas zajęć dzieci pod opieką wykwalifikowanych instruktorów uczyły się różnych technik  zdobienia glinianych wyrobów, a jednocześnie mogły dać się ponieść wyobraźni i tworzyć niepowtarzalne prace.
W programie było:ozdabianie metodą decoupage i malowanie prawdziwych gęsich wydmuszek,malowanie większych ceramicznych jaj oraz malowanie ceramicznych figurek Wielkanocnych: baranków, zajączków, kurek, owieczek.
Dzieci mogły także  zobaczyć formy, masę, glazury ceramiczne oraz duże piece ceramiczne.
Wszystkie wykonane własnoręcznie prace każdy zabrał ze sobą, żeby upiększały wnętrza domów w tym pięknym wielkanocnym czasie.

Dbając o to, by nikt nie wrócił do domu  głodny przygotowane były pyszne kiełbaski z grilla.
Te warsztaty były bardzo ciekawe i na pewno jeszcze nie raz wrócimy do Mostówki.

Wychowawczynie klas 2a i 2b - E. Ciechomska i M. Pajączek