Zbiórka prezentów dla domu dziecka

2019-12-20

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym nie mogło zabraknąć podarków dla dzieci ze Skarżyska Kamiennej.

Nasza Komorowska Szkoła postanowiła kontynuować pomysł Pani Ewy Kalety i sprawić niespodziankę dzieciom ze Skarżyska Kamiennej. W tym roku dzieci z naszej szkoły z pomocą nauczycieli, wychowawców i rodziców, kupiły prezenty, które same chciałyby dostać pod choinkę.

Grupa sześciu uczniów (przedstawiciele szkoły): Mariusz, Mikołaj, Dominika, Zosia, Tosia i Julka i dwóch opiekunów: Anna Górska Zielińska i Jadwiga Pacyga, w czwartek 19.12.19 wyruszyła w mglistą drogę by dojechać do miłego, przytulnego domu o nazwie „Przystań”, gdzie mieszkają dzieci miłe, ciekawe świata, chętne do pomocy innym (nauka żonglerki) do uczenia się nowych rzeczy.

Pani Dyrektor wraz z wychowawcami zaprosili nas do domu na ciepłe napoje.

Wspólnie usiedliśmy do stołu, a później graliśmy w gry, ćwiczyliśmy jazdę na fiszkach- deskorolkach czy trickboardach, chłopcy sprawdzali piłki do nogi na przydomowym boisku. Jeździliśmy sterowanymi samochodami i poznawaliśmy specyfikę domu dziecka. Zadowolenie z dawania i dzielenia się, to charakteryzuje dzieci z Komorowa, a gospodarzy grzeczne i miłe przyjęcie, ciekawe rozmowy. Krótka chwila spędzona z nowo poznanymi ludźmi, sprawiła, że czas się zatrzymał -. Mam nadzieję, że znowu się spotkamy.

Anna Górska Zielińska