Spotkanie
Do dzieci z naszej klasy, przybyła pani Dominika Słomińska; psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Wspiera rodziców w wychowaniu dzieci i ośrodki szkolno-wychowawcze w całej Polsce w rozwiązywaniu codziennych problemów edukacyjno-rozwojowych. Wykłada na studiach podyplomowych na UW i SWPS-ie. Od niedawna łączy pasję pisarską z wiedzą psychologiczną. Jest mamą dziesięcioletniej Tosi i dwuletniej Janeczki oraz szczęśliwą właścicielką domowej menażerii: psa, kanarka, żółwia, dwóch świnek morskich i rybki.
Autorka książek opowiadających o przygodach Kostki i Bruna.
Kostka i Bruno wraz z przyjaciółmi jadą na pierwsze kolonie w życiu. Jak sobie poradzić z tęsknotą i obawą przed wyjazdem bez rodziców? Co to jest pierwsze zauroczenie? Czy powinno się czytać czyjś pamiętnik? Czy fajne jest podglądanie dziewczyn? I czy krem czekoladowy może udawać kupę? Co oznacza czerwona flaga na plaży? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce. Poproście rodziców o wspólne czytanie i rozmowy, a może sami spróbujecie ją przeczytać i opowiecie o tym, czego się dowiedzieliście, swoim bliskim? Życzę Wam miłej lektury.
Dzieci były zachwycone możliwością spotkania z autorką oraz zakupienia książki z autografem.
Dziękujemy!
Wychowawczyni Sylwia Putra
Stymulowanie zmysłów c.d.

Stymulowanie zmysłów

Piaskowy Wilk

W ramach akcji "Mały Mis ..."przeczytaliśmy m.in. książkę pt.: Piaskowy Wilk" szwedzkiej pisarki Asy Lind. Składa się z wielu rozdziałów, które tworzą oddzielne opowiadania, niezwiązane ze sobą fabularnie. Akcja każdego opowiadania koncentruje się wokół dziewczynki Karusi, która chciałaby się bawić, ale pogrążeni w poważnym świecie dorośli nie mają na to czasu. Wychodzi więc na pobliską plażę, na której mieszka Piaskowy Wilk, jej największy przyjaciel, którzy zawsze dużo opowiada o otaczającej dziewczynkę rzeczywistości. W interesujący sposób tłumaczy mechanizmy rządzące światem, a jednocześnie otwiera oczy dorosłym na to, jak naprawdę postrzegają niektóre rzeczy nasze pociechy. Czytając Piaskowego Wilka duzi zrozumieją świat małych, a mali dużych. Każdy z nas wykleił swojego Piaskowego Wilka...oczywiście piaskiem :)
Wychowawczyni
Sylwia Putra
Spotkanie z Policjantami

Dzieciaki, znają już znaki drogowe i wiedzą jak bezpiecznie się poruszać. Czytanie książeczek i utrwalanie wiadomości w pracach plastycznych to ugruntowanie zdobytych wiadomości.
Natomiast spotkanie z Panami Policjantami to zawsze wielka atrakcja! Kto by nie chciał wsiąść do radiowozu czy na policyjny motor?!
Wychowawczyni
Sylwia Putra
Rozgrzewka
Dzieci z klasy 0a biorą udział w akcji Zdrowo i sportowo”
Rozgrzewka już po pierwszym dzwonku!
Wszyscy wiemy, że sport jest ważny w życiu każdego człowieka .
Wychowawczyni
Sylwia Putra
Nasze rodzinne spotkanie

Karnawał

Zbigniew Dmitroca
Wycieczka do Krainy Elfów w Warszawie

Mikołajki

Jak co roku Mikołaj zostawił naszym maluchom list z zadaniami do wykonania.
Wyjazd do teatru

Wizyta górnika

Nasze przedszkolaki odwiedził górnik ubrany w prawdziwy uniform górniczy, który jest symbolem przynależności do górniczego stanu – wykorzystuje się go jako mundur służbowy oraz galowy, między innymi przy okazji największych świąt, takich jak Barbórka.
Elementem stroju górnika, który zdecydowanie zwraca uwagę, jest czako górnicze, czyli charakterystyczna, sztywna czapka o wysokości 12,5 cm. Czako jest obszyte czarną krepą, a z przodu ma godło górnicze.
Godłem jest perlik (młot) i żelazko (krótki kilof). Są to narzędzia, które górnicy wykorzystywali do rozbijania węgla i rud. Flaga górnicza jest czarno-zielona. Czerń symbolizuje podziemne ciemności, a kolor zielony – tęsknotę za zielenią lasów i pól w czasie pracy na powierzchni ziemi.
Natomiast z lewej strony czako ma zamocowany pióropusz górniczy z piór kogucich, pełniący kiedyś funkcję miotełki, którą górnik wymiatał drobny gruz z otworów strzałkowych. Obecnie kolor pióropusza oznacza rangę górnika: zielony – dyrektora generalnego górniczego lub dyrektora generalnego górnictwa, biały – techników, inżynierów i dyrektorów górniczych, czarny – aspirantów i górników, a czerwony zarezerwowany jest dla członków orkiestry górniczej. Należy dodać, iż pióropusz kapelmistrza jest biało-czerwony.
Kolejnym ciekawym elementem uzupełniającym galowy mundur jest szpada górnicza, wywodząca się z broni używanej przez poszukiwaczy złota w średniowieczu, którym służyła do obrony.
Nasz gość objaśnił jakie minerały daje nam matka natura i jakimi technikami się je wydobywa. Na koniec dzieci miały możliwość oglądania minerałów, które kryją się pod ziemią: sól, węgiel, siarka i kruszywo.
Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę.
Wychowawczyni
Elwira Padewska
SensoSmyki

Wycinanie i cięcie – to trudne umiejętności, które początkowo rodzą mnóstwo frustracji. Skoordynowanie ruchów jednej i drugiej ręki, poruszanie nożyczkami w taki sposób, aby papier nie zaginał się, cięcie po linii to nie taka prosta sprawa ale nasze przedszkolaki się nie poddają.
Miej serce i patrz sercem

Akcja KARTKA DLA MEDYKA
Dzieci z zerówki A wzięły udział w edukacyjnej akcji KARTKA DLA MEDYKA, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Jest to nasze podziękowanie za ich trudną pracę oraz znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni.
wychowawczynie
Sylwia Putra
Elwira Padewska
Joanna Kik-Mikuła
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
SensoSmyki

Podczas realizacji innowacji SensoSmyki dzieci wykonały pracę plastyczną polegająca na wyklejeniu martwej natury różnorodnymi ziarnami, które przed rozpoczęciem pracy dotykaliśmy, wąchaliśmy, przesypywaliśmy.
--
Zajęcia kulinarne -pieczemy babeczki marchewkowe

--
Sensosmyki

Warsztaty na Uniwersytecie Warszawskim

SensoSmyki

Dotyk. Często go nie doceniamy, a bez niego nie bylibyśmy w stanie poprawnie funkcjonować. Odpowiedzialny jest zarówno za uczucie delikatnego głaskania, jak i nacisku, bólu i temperatury. Zmysł dotyku jest niezwykle cenny. Jako narzędzie fizjologiczne, pełni ważną funkcję ostrzegawczą przez sygnalizowanie zagrożenia za pomocą bodźców bólowych. Dzięki zmysłowi dotyku czujemy, jak ktoś nas dotyka, możemy ocenić rozmiar, kształt i ciężar przedmiotów, a także stwierdzić czy coś jest twarde czy miękkie, zimne czy ciepłe i czy może być źródłem bólu. Dotyk zapewnia też orientację przestrzenną (nie musimy patrzeć by wiedzieć, gdzie znajduje się dowolna część naszego ciała).
"Leśni odkrywcy przyrody"

Wycieczka na targ w Pruszkowie
