2021/2022
2020 - 2021
Rozwój przez zabawę

Każdego dnia pilnie pracujemy. Poznajemy świat, siebie, przygotowujemy się do nauki czytania i pisania oraz rozwijamy umiejętności matematyczne. Bawimy się przy muzyce. Oprócz zajęć mamy czas na zabawę dowolną. To czas na rysowanie, budowanie z klocków, samochodziki i gry planszowe/układanki czy gry multimedialne. Chodzimy też na spacery i na plac zabaw.
Pomimo pandemii w naszej klasie jest wesoło i twórczo. Chętnie przychodzimy do szkoły. Każdego dnia czeka na nas coś ciekawego.
W Domu Seniora

Tak jak w roku ubiegłym współpracujemy z Seniorami z Dziennego Domu Seniora + Gminy Michałowice. W tym roku, z uwagi na pandemię, nie możemy się spotykać, razem bawić, śpiewać, malować czy tańczyć. Jednak nie damy się zniechęcić. Będziemy współpracować, tylko inaczej.
I tak na początek Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów napisaliśmy list do naszych Przyjaciół. Było redagowanie, ilustrowanie i sklejanie. Później nasza Pani zaniosła list do Seniorów. Seniorzy nie mogli doczekać się listu od nas. Nie mogliśmy ich zawieść - starannie przygotowaliśmy list.
Ale co to? My również dostaliśmy list. Seniorzy napisali do nas. Przygotowali też niespodziankę - jesienny koszyk pełen uśmiechniętych tykw.
Wychowawczyni,
Rozalia Skierkowska - Rak
Z wizytą w bibliotece

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Tak więc we wtorek 6 października poszliśmy na lekcję do biblioteki. Warto poznać bibliotekę, z której będziemy korzystać. Bibliotekarka, Pani Maria Glinicka wprowadziła nas w tajemnice szkolnej biblioteki. Był też biblioteczny quiz. Radziliśmy sobie świetnie.
Po lekcji Pani przeczytała nam książkę "Franklin i książka z biblioteki". Słuchaliśmy uważnie, a później wykonaliśmy ilustracje do poznanej przygody Franklina.
Wychowawczyni,
Rozalia Skierkowska - Rak
Kodowanie na dywanie

W tym roku szkolnym również kodujemy. Na macie i bez maty, z kubeczkami i z krążkami – tymi kupionymi, i tymi które przygotowuje dla nas Pani. Oj, dzieje się, dzieje. Jesteśmy ambitni więc zależy nam na sprawnym wykonaniu zadania. Jednak nie zawsze wszystko idzie sprawnie. Czasem w zespole się nie zgadzamy, czasem ktoś czegoś nie rozumie. Uczymy się siebie przy kodowaniu, uczymy się współpracy oraz tego co jeszcze trudne – nazywania swoich emocji i kierowania nimi.
Głównym celem tych zabaw jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Dzieci z natury są ciekawe świata, chcą doświadczać, eksperymentować, działać. Bawiąc się, kształtują miękkie kompetencje, rozwijają logiczne algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów oraz kreatywność. Koniecznością staje się praca w zespole, szukanie kompromisów, optymalnych rozwiązań.
Wychowawczyni,
Rozalia Skierkowska - Rak
Jesienne inspiracje

Jesienne obrazki powstają i w naszej sali. Malujemy, wycinamy, wyklejamy – pracujemy chętnie. Później - podziwiamy nasze prace. Czasem dzielimy zadania na etapy bo przecież „nie da się zjeść słonia od razu”, ale po kawałku już tak ???? Zobaczcie jak nam wyszło.
Robiliśmy też ślimaki i pająki z kasztanów. Pracy było tak dużo, że na zdjęcia zabrakło już czasu …
Wychowawczyni
Rozalia Skierkowska - Rak